سامانه کتابدانه | تندخوانی و تقویت حافظه

سامانه کتابدانه | تندخوانی و تقویت حافظه

سامانه کتابدانه | تندخوانی و تقویت حافظه

سامانه کتابدانه | تندخوانی و تقویت حافظه 580 441 راضیه منشئی

سامانه کتابدانه

سامانه کتابدانه | تندخوانی و تقویت حافظه | راضیه منشئی​

سامانه کتابدانه | تندخوانی و تقویت حافظه | راضیه منشئی​

سامانه کتابدانه چیست؟ معمولا عادت مطالعه یکی از نهادینه ترین عادات افراد موفق می باشد. اما تندخوانی چطور می تواند باعث موفقیت ما شود؟ اگر فواید تندخوانی را بدانیم زندگی مان تغییر می کند. اما چگونه؟
از نظر کال نیوپورت نویسنده کتاب کار عمیق برای موفق شدن در هرکاری، باید تمام فوت و فن های کار را در مدت زمان کمی با کیفیت بالا یاد بگیریم. یکی از راه های یادگیری هم خواندن می باشد.
به طوری که ادعا شده است موفقیت بدون مطالعه امکان پذیر نمی باشد. تندخوانی به شما کمک می کند در زمان کمتری بتوانید به یک متخصص در رشته خود تبدیل شوید. در ادامه به طرز جذاب و شگفت انگیزی به برخی از فواید تندخوانی اشاره می کنیم.

تندخوانی چیست؟

تندخوانی در واقع، مجموعه راه کارهای عملی و فنونی است که سرعت مطالعه را به شکلی چشمگیر افزایش می‌دهد و امکان یادگیری صفحات پرشماری را در زمانی کوتاه فراهم می‌سازد. فواید تندخوانی از جنبه های مختلفی میتوانند زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند. تندخوانی دانشی را ارائه می دهد که باعث می شود سرعت مطالعه شما به طرز چشمگیری افزایش یابد. این افزایش سرعت نه تنها باعث کاهش درک نشده بلکه بنا بر تحقیقات صورت گرفته، درک افراد تندخوان از متن بیشتر می باشد.
میزان اندوخته ذهنی برای یک خواننده عادی ۳۵ درصد و برای یک تندخوان این میزان به ۵۵ درصد هم می رسد.

سوالات متداول کاربران

کتابدانه چیه؟

در یک جمله می توان گفت کتابدانه یک سیستم هوشمند مربیگری تقویت حافظه و تمرکز و تندخوانی به هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با کسب درآمد بالا می باشد. با کمک سامانه کتابدانه با آموزش مهارت‌هایی مثل تندخوانی و تقویت حافظه در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی ، اعتماد بنفس، عزت نفس و فن بیان را کسب می کنید.

تاریخ شروع به کار سامانه کتابدانه؟

کتابدانه ( ره سازان جهانی کتاب به شماره ثبت : 53194 ) به عنوان مجموعه ای از تیم تحقیقاتی استاد شاه بابایی از بهمن ماه سال 1399 بصورت رسمی فعالیت خود را شروع کرده است .
سامانه کتابدانه بر مبنای آموزش دیدن و آموزش دادن به همراه کسب روزی حلال بنا نهاده شده است.

اهداف راه اندازی سامانه کتابدانه چیست؟

سامانه کتابدانه به لطف الهی تا الان در بیش از 5 کشور فعالیت خود را شروع کرده و پیش بینی می شود به زودی در کشور های بیشتری به صورت رسمی فعالیت خودش را شروع خواهد کرد. به حول قوه الهی کتاب را بر بام نیازهای جهان خواهیم نشاند.

 • کمک به افزایش سرانه مطالعه
 • افزایش فرهنگ کتابخوانی
 • فراگیری مهارت تندخوانی
 • افزایش تمرکز
 • تقویت حافظه
 • افزایش خودباوری
 • افزایش سطح درآمد
 • درمان کند خوانی

امکانات ویژه سامانه کتابدانه چیست؟

 • لایو های هفتگی با حضور استاد شاه بابایی
 • کتابدانه تندخوانی
 • تست حافظه
 • سر فصل های دوره آموزشی تندخوانی و تقویت حافظه
 • خلاصه نویسی و مدیریت مرور
 • روش های مطالعه کتب سخت و آسان

نمایندگی سامانه کتابدانه در کدام استان و کشورها فعال است؟

این پلتفرم هوشمند در حال حاضر در ایران و در شهرهای تبریز، تهران، مشهد، قم، اراک، همدان، کیش، اصفهان، شهرکرد، بوشهر، ارومیه، شیراز، سمنان، قزوین فعالیت گسترده دارد. جهت معرفی کاربران جدید در هر استان که کتابدانه نمایندگی داشته باشد می توانید به مرکز مراجعه و یا با مربیان و مدیران پشتیبانی مرکز در ارتباط باشید.
کتابدانه همچنین در کشورهایی نظیر ترکیه، آذربایجان (باکو)، چین، ژاپن، پاکستان، افغانستان، بلژیک، ایتالیا و… نیز به زودی نمایندگی فعال خواهد داشت.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل فرمائید. در ادامه ویدئوهای شروع فعالیت این سامانه را در شهرهای مختلف کشور مشاهده می کنید که استاد شاه بابایی شخصاً آنها را افتتاح نموده اند.

 

 

مجوزهای رسمی سامانه کتابدانه

مجوز نشر پک آموزشی تندخوانی و تقویت حافظه استاد شاه بابایی (شماره و شناسه اثر قابل استعلام از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است)

مجوز نشر پک آموزشی تندخوانی و تقویت حافظه استاد شاه بابایی (شماره و شناسه اثر قابل استعلام از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد )

 

باور های غلط تندخوانی

تصور عموم بر این است که هرچه آهسته‌ تر و کندتر مطالعه شود، اندوخته ی ذهنی افزایش خواهد یافت، حال آنکه بر پایه ی دیدگاه پژوهشگران خلاف این امر صادق است. به باور آنان در حالی که میزان اندوختهٔ ذهنی مطالعه‌کنندهٔ معمولی تنها ۳۵٪ است، این حالت برای تندخوان حداقل ۵۳٪ خواهد بود. اگر موقع مطالعه مشکل خواب آلودگی دارید حواستان تند تند پرت می شود، اگر مدت زیادی طول می کشد تا مطلبی را به طور کامل جمع بندی کنید، این پک صد درصد به دردتان خواهد خورد!

یکی از عواملی که باعث میشه سراغ تندخوانی نریم باور های غلطی هست که درباره تندخوانی داریم.

یکی از مهم ترین این باور ها اینه که تندخوانی درک مطلب رو کم می‌کنه. البته بگم اگه تمرین نکرده باشید و بخواین همینطوری سرعت رو ببرید بالا طبیعتاً درک کم میشه.

از چندین سال پیش یادم میاد که همیشه پدربزرگم، پدر و مادرم یا توی فامیل یا معلم هام همیشه بهم میگفتن که درس خیلی خوبه پسرم، همیشه درست رو بخون، کتاب بخون که خیلی خوبه. اما هیچ موقع نگفتن چطوری بخونم؟! چرا؟!
چون بهشون یاد نداده بودن و این مشکل خیلی از ماهاست که یک سبک مطالعه درستی نداریم و در نتیجه موقع مطالعه به دلیل همین کندخوانی خیلی زود خسته میشیم و از درس خوندن لذت نمی بریم و یه جورایی به اجبار امتحان و قبولی در کنکور و …کتابامون رو می خونیم اما بعد از تموم شدن دانشگاه ها دیگه مطالعه آنچنانی نداریم. چون دل خوشی از کتاب و مدرسه نداریم و همه اینا به دلیل اینه که آموزش ندادن تا چطوری کتاب بخونیم؟

پس رفیق واسه یادگرفتن سبک درست مطالعه ات وقت بزار و از مطالعه ت لذت ببر و نتیجه خیلی خوبی رو هم ب دست بیار. نظرت رو برام بنویس

تکنیک های تندخوانی

تکنیک Meta Guiding

یکی از تکنیک های تندخوانی استفاده از انگشت یا اشاره گر برای هدایت چشم به سمت کلمات خاص است که با عنوان Meta Guiding شناخته می شود و به نوبه ی خود به افزایش سرعت حرکت چشم در طول یک متن یا عبارت کمک می کند.

تکنیک Skimming

دید زدن یا Skimming یکی دیگر از تکنیک های تندخوانی است که به شما می آموزد با نگاه کردن به متن صفحه، جملات مهم و سرنخ را جستجو کنید و از اطلاعات یا کلمات غیرضروری صرف نظر کنید. با این تکنیک یاد می گیرد که وقت خود را برای مطالب کم اهمیت تلف نکرده و در عوض بر مطالب مهم تمرکز کنید.

سایر تکنیک ها

تحقیقات نشان می دهد که مغز انسان قادر است که مفهوم گروه کلمات را نیز همانند تک کلمه ها درک کند لذا تکنیک دیگری که در تندخوانی می تواند مورداستفاده قرار می گیرد افزایش زاویه دید است. در این روش با دسته بندی کلمات به صورت شبه جمله قادر خواهید بود کلمات و جملات بیشتری را در یک زمان درک کنید. این تکنیک سبب افزایش تمرکز در مطالعه خواهد شد و قدرت درک مفاهیم را برای افراد ساده تر خواهد کرد. بنابراین این تصور که تندخوانی سبب کاهش تمرکز و توانایی درک مطالب خواهد شد کاملاً اشتباه است.

حرکت سریع و پیاپی چشم از دیگر تکنیک های تندخوانی است که شامل حرکات گسترده ای از کلمات است که با افزایش توجه چشم و تمرکز بر کلمات می تواند در خواندن سریع مطالب به شما کمک کند.

22 دیدگاه
 • سلام استادمنشئی گرامی
  نکات بسیارارزنده وکامل بود.شما بینظیرین
  کتاب رابربام نیازهای جهان خواهیم نشاند.

 • فوق العاده هست .خیلی خیلی علاقمند به یادگیری هستم ‌. و آرزوی موفقیت برای کتابدانه میکنم و همچنین برای همه فراگیران.

 • خانم نصیرزاده اکتبر 26, 2021 در 7:07 ب.ظ

  بنام خداوندگار مهربانی ها…
  خوشحال م که با این سامانه کتابخوان شدم…
  باورهای غلط خود را شناختم و با کتاب انسی جانانه گرفتم…
  خدایا از تو سپاسگزارم سپاسگزارم و سپاسگزارم…

 • سلام خانم منشئی عزیز.هم شما و هم سامانه کتابخانه فوق العاده.مطالب بسیار پر بار و مفید بود.به امید موفقیت روز افزون برای همه کتابدانه ای ها.
  به یاری هم کتاب را بر بام نیاز های جهان خواهیم نشاند.

  • راضیه منشئی می 12, 2022 در 1:57 ب.ظ

   درود بر شما خانم کشکولی عزیز
   قطعا با وجود افراد قدرتمند و متعهدی مثل شما کتابدانه به رسالت خوبش خواهد رسید…

  • زهرا کشکولی می 29, 2022 در 11:50 ب.ظ

   با عرض سلام و ادب?
   بی شک سامانه کتابدانه یک مسیر بی نظیر برای کسب مهارتهای متفاوت و سودمند جهت بهبود زندگی همه افراد است.
   وجود شما بسییییار چشمگیر در این مجموعه است که امیدوارم روز به روز بیشتر و بیشتر بدرخشید و همه در کنار هم به بالاترین رشد و آگاهی برسیم.???

   • راضیه منشئی می 30, 2022 در 4:54 ب.ظ

    درود بر شما … کتاب دانه با وجود افراد فرهیخته ای مثل شما رشد میکند و به لطف خدا روز به روز افراد خوب به جمع ما اضافه میشن تا کتاب دانه هر روز بهتر از دیروز بشه….

 • سامانه کتابدانه
  ایده ای عالی برای کسانی که به دنبال آموختن و بزرگ شدن هستند و
  ایده ای عالی برای کسانی که دوست دارند همراه با آگاهی و رشد فردی ، از درآمد مکفی برخوردار بشن .
  سامانه کتابدانه
  تو رو به رشد میرسونه و تو هم با کمک به دیگران در جهت رشد فردیشون ، همراه با همون افراد به درآمدهای عالی میرسی و این ، فوق العاده اس .

 • روزی خواهد رسید که کتابدانه سرآمد همه ی کسب و کارها و آموزش ها خواهد شد

 • هاجرسادات مصطفوی می 29, 2022 در 9:35 ق.ظ

  کتاب دانه همان مسیر روشن و پر نور وصول به معنویت و معرفت وجود الهی است چرا که «من عرف نفسه فقد عرف ربه»
  انسان‌های شایسته مهم‌ترین کارشان خودشناسی و خودسازی است و کتاب دانه مأمن امنی است برای چنین انسان‌هایی که رسالت خود را درک کرده و مأموریت خود را شناخته اند
  اینجا هستیم که با تمام وجود فریاد بزنیم :
  اول خدا ، آخر خدا ، همیشه و هر لحظه و هر آن خدا
  به کمک و یاری خدا ، دست در دست هم « کتاب را بر بام نیازهای جهان خواهیم نشاند»

  • راضیه منشئی می 30, 2022 در 4:58 ب.ظ

   درود بر شما که با عملکرد خود در کتاب دانه ثابت کردید که انسانی شانسته و فوق العاده اید…. به حول و قوه الهی دست در دست هم “کتاب را بر بام نیازهای جهان خواهیم نشاند”

 • راهی برای حال خوب ، یادگیری آنچه که تا بحال با آن بیگانه بوده ایم.. ارتقای خودباوری ، جمع دوستانه ، حس خوب ، بیایید دغدغه هایتان را عوض کنید، بجای وقت گذاری بیهوده ، برای رشد خود زمان بگذارید ..این است رسالت کتاب‌دانه‌ی دوست داشتنی ما?

 • سلام و درود و سپاس همکاران گرامی از اطلاعات خوبی که به اشتراک گذاشتید??

  ان شاءالله مسیر کتاب دانه هر روز پر فروغ تر و هدایتگرتر باشه برای همه ما??

 • آسیه ابراهیمی اکتبر 18, 2022 در 10:58 ق.ظ

  سلام عرض میکنم خدمت شما خانم منشئی عزیز،ممنون بابت مطالب مفیدی که در این مقاله ارائه شد.
  من خیلی خوشحالم که عضوی از مجموعه بزرگ کتابدانه ام و همینطور افتخار میکنم که در تیم قدرتمند شما هستم.
  کتابدانه برای من شروع باور کردن استعداد هایی بود که در من وجود داست ولی هیچ وقت جرئت بروزشون رو نداشتم.من با کتابدانه شجاعت بدست آوردم.راه های صحیح مطالعه کردن رو یاد گرفتم و تونستم سرعت مطالعه ام رو تا الان ۴ برابر بیشتر کنم و البته با انجام بیشتر تمرینات قصد دارم که این سرعت رو خیلی بیشتر هم بکنم.
  امیدوارم روزی همه مردم سرزمینم تند خوان شوند و بتوانند با مطالعه بیشتر آگاهی خودشون رو روز به روز افزایش بدهند؛
  ایران آباد ایران آگاه است???

ایمیل

manshaeir@gmail.com

با ما تماس بگیرید

۰۹۱۳۳۷۰۱۳۳۹

© 2021 کلیه حقوق محفوظ است. طراحی و اجرا R.D