اصلاح باور های غلط

اصلاح باور های غلط

اصلاح باور های غلط 767 617 راضیه منشئی

فهرست

1- کنترل افکار

2- انواع باور ها

2-1- باورهای مثبت

2-2- باورهای منفی

3- روش های تغییر باورها

3-1- تغییر باورها با جملات تاکیدی مثبت

3-2- تغییر باور ها با برچسب ها

3-3- استفاده از تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق

3-4- زندگیتان را  از چیزهای منفی پاکسازی کنید

کلید واژه

مقدمه :

باور به زبان ساده همان ذهن در ضمیر ناخودآگاه است.  یکی از عوامل محدود ساز در زندگی باور های شماست که باید باورهای اشتباه و غلط را شناسایی کرده و باورهای درست را جایگزین باورهای اشتباه تان کنید. اما ممکن است تغییر باورها کار بسیار سخت و دشواری باشد.

1- کنترل افکار

یکی از مهمترین موضوعاتی در ایجاد و شکل گیری باور در انسان این است که افکار انسان باور ساز است.  باورها به این صورت شکل می گیرند که وقتی یک فکر میلیون ها بار تکرار شود به مرور زمان باور تان را ایجاد می کند.

اگر یک فکر منفی را مدام در زندگیتان تکرار کنید همان فکر منفی به باور منفی تبدیل می شود و شرایط و اتفاقات منفی را وارد زندگیتان خواهد کرد. دلیل ایجاد افکار منفی ورودی های منفی در ذهن است.  برای همین است که تاکید می کنم اگر ورودی ذهنتان را از همین حالا کنترل کنید و کار مثبتی در ذهنتان ایجاد شود به مرور زمان باورهای مثبت در شما ایجاد می شود.

تمام افکار و ورودی های ذهن باورهای مان را می سازد. برای همین شما تا جایی که میتوانید باید به صورت کاملا خودآگاه ورودی های ذهن تان را کامل کنترل کنید تا باورهای تان تغییر کند و باور های درست جایگزین باورهای اشتباه شود.

2- انواع باور ها

به طور کلی باورها به دو دسته باورهای منفی و باورهای مثبت  تقسیم می‌شوند. تمام باور های محدود کننده در زندگیتان جز باورهای منفی محسوب می شود و تمام باور های انگیزه بخش که احساس خوبی در شما ایجاد می کند و شما را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان قرار میدهد باورهای مثبت هستند.

2-1- باورهای مثبت

به باور هایی که احساس خوبی در شما ایجاد می‌کنند و انگیزش بخش هستند باورهای مثبت می گویند. باورهای مثبت باعث موفقیت و پیروزی شما در کارهایتان میشود. باورهایی که همیشه احساس دارند را خوب نگه می دارند و انرژی شما را برای انجام کارهای سخت افزایش می دهد. باورهای درونی مثبت باعث ایجاد عزت نفس و اعتماد به نفس در شما می شود.  با استفاده از باورهای مثبت هم می‌توانید به خواسته‌ها و آرزوهایتان برسید و هم مسائل زندگی تان را حل کنید.

باورهای مثبت باعث ایجاد انگیزه و احساس خوب در شما می شود.

با استفاده از باورهای مثبت میتوانید ارتعاش خواسته و اهداف تان را به صورت ناخودآگاه به کائنات ارسال کنید.

باورهای مثبت به شما کمک می کند تا به اهداف و خواسته هایتان برسید.  اصلاً فرقی نمی‌کند که چه خواسته و هدفی دارید اگر باور رسیدن به خواسته و هدفتان را ایجاد کنید ساده ترین شکل ممکن و با شرایطی که کائنات در اختیارتان قرار می دهند می توانید به خواسته به اهدافتان برسید.

باورهای مثبت به مرور زمان باعث ایجاد  اعتماد به نفس و عزت نفس در شما می شود.

باورهای مثبت باعث ایجاد تفکرات مثبت در شما می شود و همین تفکرات مثبت ارتعاشات مثبت به کائنات ارسال میکند.

2-2- باورهای منفی

باورهای منفی یا همان باورهای محدود کننده باورهایی هستند که باعث ایجاد محدودیت در کار و زندگی تان می شوند. وقتی باور های محدود کننده در زندگیتان ایجاد شود باعث می شود که نتوانید کارهایتان را به درستی انجام بدهید و مسائل زندگیتان را به درستی حل کنید و در زندگی و کسب و کارتان محدود شوید. تمام اینها به دلیل باورهای محدود کننده است که در ذهنتان ایجاد شده است.  باور محدود کننده باعث ایجاد احساس منفی در شما می‌شود و عزت نفس و اعتماد به نفس تان را از بین می برد.

باورهای منفی باعث ایجاد احساس منفی می شود.

باورهای منفی باعث ایجاد محدودیت ها و مشکلات در زندگی می شود.

باورهای منفی انسان را به سمت شکست هدایت می‌کند.

باورهای منفی باعث از بین رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس می شود.

3- روش های تغییر باورها

راه و روش های زیادی برای تغییر باورها وجود دارد. میتوانید از روش های مثل تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی، شکرگزاری، دیدن فیلم های انگیزشی و انرژی مثبت استفاده کنید.

3-1- تغییر باورها با جملات تاکیدی مثبت

یکی از ساده ترین روش های تغییر باورها استفاده از جملات تاکیدی مثبت است. با تکرار مکرر و مداوم جملات تاکیدی به مرور زمان می توانید باورهایتان را تغییر بدهید.  قدرت کلمات بسیار زیاد است. کلمات در زندگیتان باور ساز هستند. وقتی از کلمات منفی در جملات زمان استفاده می کنید به مرور زمان باعث ایجاد باورهای منفی در شما می شود. برای همین اگر بخواهید باورهای درست را در خودتان ایجاد کنید  می توانید روزانه از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید.

3-2- تغییر باور ها با برچسب ها

یکی دیگر از ساده ترین روش های تغییر باور ها استفاده از برچسب های مناسب است.  منظور از برچسب با همان عباراتی هستند که ویژگی و شخصیت خودمان را با استفاده از آنها بیان می‌کنیم و میخواهیم به آن تبدیل شویم .

3-3- استفاده از تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق

استفاده از تصویر سازی ذهنی یا تجسمخلاق یکی دیگر از روش های تغییر باور است که باید هر روز انجام بدهید. تجسم خلاق و تصویرسازی ذهنی یکی از روش های تمرکز برای رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهاست.

به مرور زمان اگر از این قدرت تخیل خود استفاده کنید می‌توانید باورهای درستی در خودتان ایجاد کنید. باید کامل مشخص کنید که دقیقا چه چیزی را میخواهید.  از شما می‌خواهم که هر خواسته و هدف که دارید را با مشخصات کامل و با جزئیات دقیق در دفترچه آرزو و خواسته هایتان را بنویسید.

برای استفاده از قدرت تصویرسازی ذهنی  شما باید با جزئیات دقیق خواسته ها و آرزوهایتان را تجسم کنید. هر چقدر احساس و بهتر شود نشانه این است که در حال فرستادن ارتعاش به کائنات و جهان  هستی هستید و اگر هرچه بیشتر ارتعاش هدف تان را به کائنات بفرستید به مرور زمان ارتعاشی که به کائنات فرستادید باعث ایجاد باور در شما می شود. سعی کنید در این روش از تغییر باورها  خواسته ها و آرزوهایتان را با جزئیات دقیق تجسم کنید.

3-4- زندگیتان را  از چیزهای منفی پاکسازی کنید

برای تغییر باورهای تان تمام چیزهایی که باعث ورودی منفی در ذهن تان می شود را باید پاکسازی کنید. به عنوان مثال رسانه های تلویزیونی، شبکه های اجتماعی و ویدیو ها و یا حتی آهنگ هایی که باعث ایجاد احساس منفی در شما می شود را باید از زندگیتان دور کنید. برای دیدن ویدیو و فیلم ، فیلم هایی را به شما پیشنهاد که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود و احساس خوب در شما ایجاد می کند. توصیه می کنم از کلیپ ها و فیلم های انگیزشی استفاده کنید تا انگیزه تان زیاد شود.

تمام افراد منفی که منفی گویی می کنند و احساسات بدی  به شما منتقل می کنند را از زندگیتان حذف کنید. اما یکسری افراد منفی مثل اهل خانواده را ممکن است نتوانید زندگی تان حذف کنید. برای این گونه افراد مثل پدر،مادر خواهر و برادرر  شما باید از قانون بی توجهی استفاده کنید. هرگز نگذارید که ورودی ذهنتان را معرفی کند زیرا این ورودی های ذهن به مرور زمان باورهای منفی و محدودکننده در شما ایجاد می کنند.

کلید واژه

ایمیل

manshaeir@gmail.com

با ما تماس بگیرید

۰۹۱۳۳۷۰۱۳۳۹

© 2021 کلیه حقوق محفوظ است. طراحی و اجرا R.D