تکنیک هایی برای رهایی از شر افکار منفی

تکنیک هایی برای رهایی از شر افکار منفی

یک ذهن مثبت سکوی پرتابی برای رسیدن به یک زندگی پر از شادی، عشق و صلح است. یک ذهن مثبت به شما اجازه می‌دهد تا کاملاً در زمان حال زندگی کنید و از زندگی لذت ببرید اما افکار منفی، زندگی را برای شما تبدیل به عذاب میکنند.
در این مقاله قصد داریم 3 تکنیک ساده و کاربردی برای رهایی از شر افکار منفی ارائه دهیم.

1. تکنیک استفاده از کش پول

تمام مسیرهای عصبی در مچ دست موجودند و با استفاده از یک کش پول در مچ دست هرگاه افکار منفی به سراغ شما آمد کش را کشیده و رها کنید. درد ناشی از آن جلوی مغز شما را از فکر کردن به آن موضوع می گیرد.

مثلا دوستی میگفت به شدت دیگران را قضاوت میکردم و در مورد هر کسی و هر چیزی نظر میدادم تا اینکه یک روز تصمیم گرفتم در مورد هیچکس قضاوت نکنم و با استفاده از تکنیک کش پول این کار را انجام دادم و امروز با تمام وجود درک میکنم که عدم قضاوت دیگران به شدت باعث آرامش در زندگیست.

2. استفاده از دفترچه افکار منفی

1 دفترچه برای خود مهیا کرده بطوریکه همیشه همراهت باشد. در ابتدای هر روز یک جدول T  در صفحه کشیده و هر موقع یک فکر منفی به سراغت آمد آن را در یک سمت جدول بنویس و در سمت دیگر فکر مثبت مرتبط با همان موضوع را یادداشت کن. با این تکنیک بعد از چند روز به خوبی شاهد بهتر شدن حال خودت و کمتر شدن افکار منفی خود خواهی بود.

3. شناسایی جای صدا

البته این تکنیک که میتواند با کمک شخص ثالثی نیز انجام شود نیاز به مهارت و تمرین داشته و برای از بین بردن افکار بسیار بد و آزار دهنده بسیار کاربردیست. هر فکری در ذهن ما صدا و تصویر دارد. در این تکنیک قلابهایی را که برای نگهداری آن افکار نیاز دارد از بین میبریم.

چشم ها را بسته و به آن خاطره یا فکر بد برو ، تصویر آن را پیدا کرده و کامل ببین.

حال سعی کن از آن تصویر بیرون آمده و فکر خود را به سمت دیگری متوجه کنی… مثلا این که امروز چند شنبه است یا ناهار چی خوردی یا….

دوباره چشمها را بسته به تصویر برو و آن را اصلاح کن… اگه کاملا داخل تصویر بودی از آن فاصله بگیر و 1 قدم عقب برو.

تصویر را مات کرده به عقب و پشت سرت ببر و دسترسی مغز را از آن دور کن.

تصویر را کوچک و کوچکتر کرده ، آن را مچاله کرده و دور بینداز

هر کجا احساس سنگینی برایت داشت آن را مانند دود سیاهی از خود دور کن و مانند توپ آن را از خود دور کن.

 

اگر نیاز به آرامش دارید افکار منفی را حتی الامکان از خود دور کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید