سه لیست که زندگی شما را متحول خواهد کرد.

“موفقیت مانند پرنده ای است که هر چقدر آن را دنبال کنید فرار میکند، شما باید تبدیل به انسانی شوید که پرنده موفقیت با میل و رغبت بر روی شانه های شما بنشیند.”

جیم ران میگه موفقیت چیزیست که شما با شخصی که به آن تبدیل میشوید جذبش می کنید و سطح موفقیت شما در همه جنبه های زندگی بندرت از سطح پیشرفت شخصی شما فراتر می رود.

سه لیست که زندگی شما را متحول میکند عبارتند از:

1- لیستِ کارهایی که باید انجام دهید.

شما نیاز دارید لیستی از کارهایی که باید انجام دهید را تهیه کنید. هر چقدر جزئیات لیست واضحتر باشد بهتر است..

برای مثال؛ لیست کارهایتان میتواند سالانه، فصلی، ماهیانه، هفتگی و روزانه باشد.

شما حتی اگر بتوانید 3 لیستِ کارهای سالانه، ماهیانه و روزانه تان را تهیه کنید، به تنهایی مسیر موفقیت تان را تا حد زیادی برای خود هموار ساخته اید و میتوان گفت 50% مسیر رسیدن به اهدافتان را طی کرده اید.

لیست سالانه را میتوان با شروع سال جدید نوشت مثلا من قصد دارم در این سال فتوشاپ یاد بگیرم ،کتاب بنویسم، هفته ای یک کتاب بخوانم ، یک زبان جدید یاد بگیرم، تایپ 10 انگشتی یاد بگیرم، یک سایت برای خودم طراحی کنم و …. وعادتهای خوبی مثل شکرگزاری، سحرخیزی و ورزش کردن را در خود ایجاد کنم و …..

لیست ماهیانه را با شروع هر ماه میتوان نوشت یک برنامه برای هر ماه مثلا در این ماه این کتابها را بخونم، تایپ 10 انگشتی را یاد بگیرم، روزی 1 ساعت زبان کار کنم و….. و مطابق با اهداف سالانه خود برنامه ماهیانه را طوری تنظیم کنید که شما را به اهداف سالانه تان نزدیک کند….

 لیست روزانه تان را هم میتوانید هرشب برای روز بعد بنویسید.

2 – لیستِ کارهایی را که باید به دیگران ارجاع دهید

فقط به خاطر اینکه میتوانید کاری را انجام دهید، دلیل نمی شود که باید حتما انجامش دهید !

برایان تریسی سخنران و نویسنده کتابِ پرفروش قورباغه را قورت بده میگوید “اگر کسی را پیدا کردید که حتی 51% از کارهایی را که شما در طول روز در محل کارتان انجام میدهید را میتواند انجام بدهد، کارهایتان را به او بسپارید.”

زیاد کار کردن شما را موفق نمیکند. شما باید فکرتان آزاد باشد تا بر روی کارتان فکر کنید نه در کارتان.

3 – لیستی از ویژگی هایی که میخواهید داشته باشید

یکی از تاثیرگذارترین جملات، این جمله است: “شما همانی خواهید بود که باور دارید خواهید شد.“

دوست دارید چه جور انسانی باشید؟ مهربان، با صداقت، خیررسان، تاثیرگذار، با روابط عالی، عاشق، ثروتمند،…..

دکتر گایل ماتیو، پرفسور دانشگاه کالیفرنیا، در تحقیقات 20 ساله ای که بر روی دانش آموزانی انجام داد، در دوران ابتدایی از 100 دانش آموزش سوالاتی پرسیده شد که چند نفر از آنها اهدافشان را مکتوب کرده اند، چند نفر هدف دارند و چند نفر هیچ هدفی ندارند؟

20 سال بعد، مجددا از وضعیت زندگی این 100 نفر اطلاعاتی جمع آوری کردند و مشخص شد 3% افرادی که اهدافشان را مکتوب کرده بودند، جزو مرفه ترین و پولدارترین خانواده های شهرشان شده بودند و با احساس رضایتی که از دستیابی به خواسته هایشان داشتند به معنی واقعی کلمه، موفقیت را در زندگیشان بدست آورده بودند.

شما نیز هر هدفی دارید، از اینکه میخواهید به چه کسی بعد از چند سال تبدیل شوید و چه وضعیتی داشته باشید را در لیستی مکتوب کنید.

کافیست روزانه حداقل یکبار این 3 لیست را مرور کنید تا تاثیر شگفت انگیز آنرا درک کنید.

و یک پیشنهاد مطالعه کتاب صبح جادویی اثر هال الرود و اجرای برنامه شگفت انگیز آن… به زودی در بخش  کتابهای صوتی همین سایت خلاصه صوتی کتاب صبح جادویی را قرار خواهم داد.

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.